Atribuirea Certificatului lingvistic european 2018

Am plăcerea sa va anunț că am câștigat pentru școala mea Școala Gimnazială Izbiceni, Certificatul Lingvistic European 2018 pentru proiectul : ”Give 5 : a healthy living toolbox-the whole school program”, la care școala mea este parteneră.

Diploma  o vom primi în cadrul Conferinței anuale naționale de valorizare, „Învață și dă mai departe“.

Evenimentul are loc la București, în zilele de 1 și 2 noiembrie 2018, și își propune să promoveze rezultatele unor proiecte de succes, implementate în România prin Programul Uniunii Europene dedicat educației, formării profesionale și tineretului, Erasmus+.

Proiectul nostru a avut un impact deosebit asupra transformării prin învățare a comunității din care facem parte, poate oferi soluții și îi poate inspira pe participanții la eveniment, mai ales în acest an în care sărbătorim Anul European al Patrimoniului Cultural și Centenarul Marii Uniri.

 

Responsabil proiect: Ionel Bădica

 

Be the first to comment

Leave a Reply